010440T025
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
010440T025
Category:
Screws, Bolts
Description:
SET SCREW SOCKET HEAD 4-40 THREA
In Stock:
650
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Hex
Features :
Head Diameter :
Head Height :
0.070" (1.78mm)
Length - Below Head :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Length - Overall :
0.180" (4.57mm)