1330-26-1-0500-007-1-TS
Part Number:
1330-26-1-0500-007-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 26AWG GRN 500'
Conductor Strand :
7/0.0063"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.061" (1.55mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.020" (0.51mm)
Jacket Color :
Green
Operating Temperature :
-80°C ~ 200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
26 AWG