50M030050D035
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
50M030050D035
Category:
Screws, Bolts
Description:
CHEESE SLOTTED SCREW, M3 X .5 TH
In Stock:
690
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Slotted
Features :
Head Diameter :
0.217" (5.50mm)
Head Height :
0.079" (2.00mm)
Length - Below Head :
1.378" (35.00mm)
Length - Overall :
1.457" (37.00mm)