50M080125H050
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
50M080125H050
Category:
Screws, Bolts
Description:
90 SLOTTED CSK SCREW, M8 X 1.25
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Slotted
Features :
Head Diameter :
0.681" (17.30mm)
Head Height :
0.181" (4.60mm)
Length - Below Head :
1.787" (45.40mm)
Length - Overall :
1.969" (50.00mm)