50M040070D035
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
50M040070D035
Category:
Screws, Bolts
Description:
CHEESE SLOTTED SCREW, M4 X .7 TH
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Slotted
Features :
Head Diameter :
0.276" (7.00mm)
Head Height :
0.102" (2.60mm)
Length - Below Head :
1.378" (35.00mm)
Length - Overall :
1.480" (37.60mm)