50M060100J050
Part Number:
50M060100J050
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M6 X 1 THREA
Drive Type :
Hex Socket
Features :
Head Diameter :
0.394" (10.00mm)
Head Height :
Length - Below Head :
1.969" (50.00mm)
Length - Overall :
2.154" (54.70mm)