50M040070F025
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
50M040070F025
Category:
Screws, Bolts
Description:
FILLISTER SLOTTED SCREW, M4 X .7
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Slotted
Features :
Head Diameter :
0.315" (8.00mm)
Head Height :
0.122" (3.10mm)
Length - Below Head :
0.984" (25.00mm)
Length - Overall :
1.106" (28.10mm)