ZUSA-RC-1385
Part Number:
ZUSA-RC-1385
Category:
Seals - Cord Stock
Description:
Buna-N Cord Stock - 3.5mm Cross
Category :
Seals - Cord Stock
Color :
Black
Cross Section Shape :
Round
Hardness :
70 Shore A
Length :
50.0' (15.2m)
Material :
Buna N (Nitrile NBR)
Operating Temperature :
-18°C ~ 99°C
Product Status :
Active
Width / Cross Section :
0.138" (3.50mm)