ZUSAS70MD014
Part Number:
ZUSAS70MD014
Description:
Metal Detectable FDA Silicone O-
In Stock:
2
Dash Number :
-014
Diameter - Inside :
0.489" (12.42mm) 1/2"
Diameter - Outside :
0.629" (15.98mm) 5/8"
Nominal I.D. :
1/2"
Operating Temperature :
-62°C ~ 232°C
Width / Cross Section :
0.070" (1.78mm) 1/16"