ZUSAS70MD012
Part Number:
ZUSAS70MD012
Description:
Metal Detectable FDA Silicone O-
In Stock:
4
Dash Number :
-012
Diameter - Inside :
0.364" (9.25mm) 3/8"
Diameter - Outside :
0.504" (12.80mm) 1/2"
Nominal I.D. :
3/8"
Operating Temperature :
-62°C ~ 232°C
Width / Cross Section :
0.070" (1.78mm) 1/16"