ZUSAS70MD006
Part Number:
ZUSAS70MD006
Description:
Metal Detectable FDA Silicone O-
In Stock:
20
Dash Number :
-006
Diameter - Inside :
0.114" (2.90mm) 1/8"
Diameter - Outside :
0.254" (6.45mm) 1/4"
Nominal I.D. :
1/8"
Operating Temperature :
-62°C ~ 232°C
Width / Cross Section :
0.070" (1.78mm) 1/16"