ZUSAVB75M1.5X8.5
Manufacturer:
USA Sealing
Part Number:
ZUSAVB75M1.5X8.5
Category:
Seals - O-Rings
Description:
Brown Viton O-Ring - 1.5mm Wide
In Stock:
11
Manufacturer :
USA Sealing
Category :
Seals - O-Rings
Color :
Brown
Cross Section Shape :
Round
Dash Number :
Diameter - Inside :
0.335" (8.50mm)
Diameter - Outside :
0.453" (11.50mm)
Hardness :
75 Shore A
Material :
FKM
Nominal I.D. :
Operating Temperature :
-26°C ~ 204°C
Product Status :
Active
Width / Cross Section :
0.059" (1.50mm)