ZUSAH70LUB012
Part Number:
ZUSAH70LUB012
Description:
Internally Lubricated Buna-N O-R
In Stock:
106
Dash Number :
-012
Diameter - Inside :
0.364" (9.25mm) 3/8"
Diameter - Outside :
0.504" (12.80mm) 1/2"
Nominal I.D. :
3/8"
Operating Temperature :
-34°C ~ 121°C
Width / Cross Section :
0.070" (1.78mm) 1/16"