1430-20-1-0500-010-1-TS
Part Number:
1430-20-1-0500-010-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG VIOLET 500'
In Stock:
1
Conductor Strand :
21/0.0071"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.069" (1.75mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
Violet
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
20 AWG