ZUSAH70LUB006
Part Number:
ZUSAH70LUB006
Description:
Internally Lubricated Buna-N O-R
In Stock:
135
Dash Number :
-006
Diameter - Inside :
0.114" (2.90mm) 1/8"
Diameter - Outside :
0.254" (6.45mm) 1/4"
Nominal I.D. :
1/8"
Operating Temperature :
-34°C ~ 121°C
Width / Cross Section :
0.070" (1.78mm) 1/16"