ZUSAV2X80
Manufacturer:
USA Sealing
Part Number:
ZUSAV2X80
Category:
Seals - O-Rings
Description:
Viton O-Ring - 2mm Wide 80mm ID
In Stock:
485
Manufacturer :
USA Sealing
Category :
Seals - O-Rings
Color :
Black
Cross Section Shape :
Round
Dash Number :
Diameter - Inside :
3.150" (80.00mm)
Diameter - Outside :
3.307" (84.00mm)
Hardness :
75 Shore A
Material :
FKM
Nominal I.D. :
Operating Temperature :
-26°C ~ 204°C
Product Status :
Active
Width / Cross Section :
0.079" (2.00mm)