ZUSAACG2.4X14.8
Part Number:
ZUSAACG2.4X14.8
Category:
Seals - O-Rings
Description:
AC HNBR O-Ring - 2.4mm Wide 14.8
In Stock:
4
Category :
Seals - O-Rings
Color :
Green
Cross Section Shape :
Round
Dash Number :
Diameter - Inside :
0.583" (14.81mm)
Diameter - Outside :
0.772" (19.60mm)
Hardness :
70 Shore A
Material :
HNBR
Nominal I.D. :
Operating Temperature :
-48°C ~ 149°C
Product Status :
Active
Width / Cross Section :
0.094" (2.40mm)