72024SCS
Part Number:
72024SCS
Description:
COMP O= .720,L= 3.00,W= .072
In Stock:
301
Diameter - Inside :
0.576" (14.63mm)
Diameter - Large Outside :
Diameter - Outside :
0.720" (18.29mm)
Free Length :
3.000" (76.20mm)
Rate :
11.0 lbs/in
Wire Diameter :
0.072" (1.83mm)