10064-32-1-0500-008-1-TS
Part Number:
10064-32-1-0500-008-1-TS
Description:
HK-UP STD 32AWG 30V ORN FEET
Conductor Strand :
7/0.0031"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.015" (0.38mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0027" (0.069mm)
Jacket Color :
Orange
Length :
Enter Number of Feet in Order Quantity
Operating Temperature :
-80°C ~ 105°C
Voltage :
30V
Wire Gauge :
32 AWG