18UL1429STRGRE1000
Part Number:
18UL1429STRGRE1000
Description:
#18 UL1429 150V WIRE GRE 1000'
Jacket (Insulation) Diameter :
0.066" (1.68mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.010" (0.25mm)
Jacket Color :
Green
Operating Temperature :
80°C
Voltage :
150V
Wire Gauge :
18 AWG