18UL1007TPCBRO500
Part Number:
18UL1007TPCBRO500
Description:
#18 UL1007 300V TOPCOAT BRO 500'
Jacket (Insulation) Diameter :
0.079" (2.01mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
Brown
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
18 AWG