22UL1007TPCYEL1000
Part Number:
22UL1007TPCYEL1000
Description:
#22 UL1007 300V TOPCOAT YEL1000'
Conductor Strand :
7/30
Jacket (Insulation) Diameter :
0.062" (1.57mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
Yellow
Length :
1000.0' (304.8m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
22 AWG