20UL1015TPCBLU500
Part Number:
20UL1015TPCBLU500
Description:
#20 UL1015 600V TOPCOAT BLU 500'
Jacket (Insulation) Diameter :
0.099" (2.51mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.030" (0.76mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG