24UL1007TPCGRA1000
Part Number:
24UL1007TPCGRA1000
Description:
#24 UL1007 300V TOPCOAT GRA1000'
Jacket (Insulation) Diameter :
0.056" (1.42mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
Gray
Length :
1000.0' (304.8m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
24 AWG