18UL1015TPCBLU250
Part Number:
18UL1015TPCBLU250
Description:
#18 UL1015 600V TOPCOAT BLU 250'
Jacket (Insulation) Diameter :
0.108" (2.74mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.030" (0.76mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
250.0' (76.2m)
Operating Temperature :
105°C
Ratings :
UL Style 1015
Voltage :
600V
Wire Gauge :
18 AWG