18UL1007TPCBLA250
Part Number:
18UL1007TPCBLA250
Description:
#18 UL1007 300V TOPCOAT BLA 250'
Conductor Strand :
16/30
Jacket (Insulation) Diameter :
0.079" (2.01mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
Black
Length :
250.0' (76.2m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
18 AWG