22UL1007TPCBLU500
Part Number:
22UL1007TPCBLU500
Description:
#22 UL1007 300V TOPCOAT BLU 500'
Conductor Strand :
7/30
Jacket (Insulation) Diameter :
0.062" (1.57mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
22 AWG