18UL1429STRBLU100
Part Number:
18UL1429STRBLU100
Description:
#18 UL1429 150V WIRE BLU 100'
Jacket (Insulation) Diameter :
0.066" (1.68mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.010" (0.25mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
80°C
Voltage :
150V
Wire Gauge :
18 AWG