18STRBLUSXL250
Part Number:
18STRBLUSXL250
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG BLUE 250'
In Stock:
49
Conductor Strand :
16/30
Jacket (Insulation) Diameter :
0.107" (2.72mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
250.0' (76.2m)
Operating Temperature :
125°C
Voltage :
60V
Wire Gauge :
18 AWG