18UL1061STRBLU100
Part Number:
18UL1061STRBLU100
Description:
#18 UL1061 300V WIRE BLU 100'
In Stock:
50
Jacket (Insulation) Diameter :
0.068" (1.73mm)
Jacket (Insulation) Material :
Jacket (Insulation) Thickness :
0.010" (0.25mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
80°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
18 AWG