18UL1007TPCGRA25
Part Number:
18UL1007TPCGRA25
Description:
#18 UL1007 300V TOPCOAT GRA 25'
Jacket (Insulation) Diameter :
0.079" (2.01mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
Gray
Length :
25.00' (7.62m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
18 AWG