20UL1007TPCBLA25
Part Number:
20UL1007TPCBLA25
Description:
#20 UL1007 300V TOPCOAT BLA 25'
Jacket (Insulation) Diameter :
0.067" (1.70mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
Black
Length :
25.00' (7.62m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
20 AWG