22UL1015TPCBLU25
Part Number:
22UL1015TPCBLU25
Description:
#22 UL1015 600V TOPCOAT BLU 25'
Jacket (Insulation) Diameter :
0.094" (2.38mm)
Jacket (Insulation) Material :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.030" (0.76mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
25.00' (7.62m)
Operating Temperature :
105°C
Ratings :
UL Style 1015
Voltage :
600V
Wire Gauge :
22 AWG