24UL1061STRBLU25
Part Number:
24UL1061STRBLU25
Description:
#24 UL1061 300V WIRE BLU 25'
In Stock:
49
Jacket (Insulation) Diameter :
0.044" (1.12mm)
Jacket (Insulation) Material :
Jacket (Insulation) Thickness :
0.010" (0.25mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
25.00' (7.62m)
Operating Temperature :
80°C
Ratings :
UL Style 1061
Voltage :
300V
Wire Gauge :
24 AWG