3132-16-1-0500-010-1-TS
Part Number:
3132-16-1-0500-010-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG VIOLET 500'
In Stock:
16
Jacket (Insulation) Diameter :
0.091" (2.31mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Violet
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
-30°C ~ 150°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
16 AWG