81115SCS
Manufacturer:
Century Spring Corp.
Part Number:
81115SCS
Category:
Extension, Drawbar Springs
Description:
EXT O=1.250,L= 6.50,W= .115
In Stock:
17
Manufacturer :
Century Spring Corp.
Category :
Extension, Drawbar Springs
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
1.250" (31.75mm)
Drawbar Wire Size :
Finish :
None
Load :
31.0 lbs
Loop Style :
Material :
Stainless Steel
Product Status :
Active
Rate :
4.0 lbs/in
Wire Diameter :
0.115" (2.92mm)