18UL1007STRBLA1000
Part Number:
18UL1007STRBLA1000
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 1000'
In Stock:
25
Conductor Strand :
16/30
Jacket (Insulation) Diameter :
0.073" (1.85mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Black
Length :
1000.0' (304.8m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
18 AWG