18UL1007STRBLU500
Part Number:
18UL1007STRBLU500
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG BLU 500'
In Stock:
32
Conductor Strand :
16/30
Jacket (Insulation) Diameter :
0.073" (1.85mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
18 AWG