22UL1007SLDBLU500
Part Number:
22UL1007SLDBLU500
Description:
HOOK-UP SOLID 22AWG BLU 500'
In Stock:
42
Conductor Strand :
Solid
Jacket (Insulation) Diameter :
0.062" (1.57mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
22 AWG