24UL1007STRVIO500
Part Number:
24UL1007STRVIO500
Description:
HOOK-UP STRND 24AWG VIO 500'
In Stock:
50
Jacket (Insulation) Diameter :
0.053" (1.35mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Violet
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
24 AWG