14STRREDGXL100
Part Number:
14STRREDGXL100
Description:
HOOK-UP STRND 14AWG 60V RED 100'
In Stock:
33
Jacket (Insulation) Diameter :
0.114" (2.89mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.019" (0.48mm)
Jacket Color :
Red
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
125°C
Voltage :
60V
Wire Gauge :
14 AWG