20UL1015STRVIO250
Part Number:
20UL1015STRVIO250
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG VIOLET 250'
In Stock:
49
Jacket (Insulation) Diameter :
0.100" (2.54mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.030" (0.76mm)
Jacket Color :
Violet
Length :
250.0' (76.2m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG