20UL1007STRGRE250
Part Number:
20UL1007STRGRE250
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG GRN 250'
In Stock:
47
Jacket (Insulation) Diameter :
0.070" (1.78mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Green
Length :
250.0' (76.2m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
20 AWG