22UL1015STRBLU250
Part Number:
22UL1015STRBLU250
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG BLUE 250'
In Stock:
44
Conductor Strand :
7/30
Jacket (Insulation) Diameter :
0.095" (2.41mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.030" (0.76mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
250.0' (76.2m)
Operating Temperature :
105°C
Ratings :
UL Style 1015
Voltage :
600V
Wire Gauge :
22 AWG