22UL1007STRBLU250
Part Number:
22UL1007STRBLU250
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG BLU 250'
In Stock:
22
Conductor Strand :
7/30
Jacket (Insulation) Diameter :
0.062" (1.57mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
250.0' (76.2m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
22 AWG