22UL1007SLDBLU250
Part Number:
22UL1007SLDBLU250
Description:
HOOK-UP SOLID 22AWG BLU 250'
In Stock:
45
Conductor Strand :
Solid
Jacket (Insulation) Diameter :
0.058" (1.47mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
250.0' (76.2m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
22 AWG