14UL1007STRBRO100
Part Number:
14UL1007STRBRO100
Description:
HOOK-UP STRND 14AWG BRN 100'
In Stock:
46
Jacket (Insulation) Diameter :
0.105" (2.67mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Brown
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
14 AWG