18UL1015STRBLU
Part Number:
18UL1015STRBLU
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG BLUE 100'
In Stock:
46
Jacket (Insulation) Diameter :
0.110" (2.79mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.030" (0.76mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
105°C
Ratings :
UL Style 1015
Voltage :
600V
Wire Gauge :
18 AWG