18UL1007STRBLU
Part Number:
18UL1007STRBLU
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG BLU 100'
In Stock:
48
Conductor Strand :
16/30
Jacket (Insulation) Diameter :
0.073" (1.85mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
18 AWG