18UL1007SLDGRA
Part Number:
18UL1007SLDGRA
Description:
HOOK-UP SOLID 18AWG GRY 100'
In Stock:
46
Conductor Strand :
Solid
Jacket (Insulation) Diameter :
0.073" (1.85mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Gray
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
18 AWG